Ben Kimim?      87'de İzmir'in küçük bir ilçesinde doğmuş, ( evet o zamanlar küçüktü :) ) ailesi hala orada yaşayan ama kendisinin yolu İstanbul'a düşmüş biriyim. Gezmeye aşık biri...

İlk olarak nasıl başladı diye düşünüyorum bazen??? Hatırladığım ilk soru evimizin arkasındaki tepenin sonrasında ne var sorusu mesela. i phoneu , bilgisayarı, i podu değil de elinde sadece hayal gücü olan neslin son çocuklarıydık belki de... Televizyonda '' Bugün Venüs çıplak gözle görülebilecek'' dendiğinde gün batımından sonra saatlerce anneannemin bahçesinde tüneyip gökyüzünü seyrettiğimi hatırlıyorum. Bulutların geze geze nereye gittiğini? Köye gelen arabaların nereden geldiğini?Sonra bir gün komşumuzun Resimlerle Dünya Turu isimli kitabı bana verişini... Aman Allahım keşke baskısı tükenmeseydi de hala erişilebilseydi... Dünya turuna çıkmış bir hatunun bulmacalarından ibaretti kitap. Amazonlardan, Yunanistan'a ; Antartika'dan Avustralya'ya... Başında saatlerimi geçirdiğimi, boş zamanlarımda her ayrıntısını tek tek incelediğimi hatırlıyorum.

Amazonlarda kırmızı yüzlü bir yerliyle karşılaşır mıydım? Antartika yakınlarında bir penguene sarılır mıydım? :) Çin Seddi'nde hayaller kurup, Santorini'de güneşi batırır mıydım?

Bir gün ben de diyordum hep. Kim bilir? Olmaz mı? Olabilir :)

Bu blog diğer insanlar da faydalansın diye açıldı. Yüz binerce kez de tıklanmış. Bunun yarısı kadar okunsa bile kardır yazarı için.